Mahmut TÜRKMENOĞLU Ölümünün 20. Yılında Anıldı

Mahmut TÜRKMENOĞLU Ölümünün 20. Yılında Anıldı

2012 YILI Dünya kooperatifçilik Yılı ve kooperatifimizin kuruluşunun 50. Yılı Kuruluşumuzun 50. Yılı olması nedeniyle hazırlamış olduğumuz 50. Yıl kutlama etkinliklerimiz kapsamında yer alan kurucumuz Eski Tekel ve Gümrük Bakanı Mahmut TÜRKMENOĞLU’ nu anma töreni 26 Temmuz 2012 tarihinde olumunun 20. Yilinda kooperatifimizde yapilmistir.

 

Anma etkinliği kooperatif tesislerimizde yapılan hayır yemeği ile başlamıştır. Daha sonra kabri başında ve Kooperatif tesislerimizde devam eden anma törenine; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekilleri Musa CAM, Mustafa MOROĞLU, CHP Il Baskani Ali ENGİN, İl Genel Meclis Başkanı Serdar DEĞİRMENCİ, Urla Belediye Baskani Selçuk KARAOSMANOGLU, Narlıdere Belediye Baskani Abdül BATUR, Güzelbahçe Belediye Baskanı Mustafa İNCE, Türkiye Gazeteciler Federasyon Başkanı Atilla SERTEL, İzmir Gazeteciler Başkan Yardımcısı Ali Ekber YILDIRIM, Eski Milletvekilleri Turkan MİÇOGULLARI, Bülent BARATALI, Ali Rıza BODUR, Süleyman GENC, İl Genel Meclisi Encumen ve Meclis Üyeleri, CHP Urla İlce Başkanı Yusuf BARATALI, araştırmaci yazar Ali Bektaş DEDE, Türkmenoğlu kitabının yazarı Zeynel KOZANOĞLU, Türkmenoğlu ailesi ve Bademler köy halkımızdan birçok sevenleri katıldı.

 

İl Genel Meclis uyesi Seyfettin SEN’ in sunumunu yaptığı anılarla Mahmut TÜRKMENOĞLU programında sevenleri değişik yönleriyle Mahmut TÜRKMENOĞLU’ nu anlattı. Basta esi Filiz TÜRKMENOĞLU, kızlari Hülya, Bahar oğlu Kutsal ve torunları ile birlikte sevenleri zaman icinde gülümsedi, zaman icinde duygulu anlar yaşadı.

 

 

Fotoğraflar