Sardunya zamanı

Sardunya zamanı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, üretici kooperatiflerden temin ettiği 100 bin çiçeği balkonları ve bahçeleri süslemesi için İzmirlilere’e ücretsiz dağıtmaya başladı

Sardunya zamanıBüyükşehir belediyesi tarafından dağıtımına başlanan Sardunyalar sayesinde balkonlar renklendi, İzmir sokakları görsel bir zenginliğe kavuştu.

İZMİR Milliyet

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, üretici kooperatifinden satın aldığı 100 bin sardunya çiçeğini İzmirlilere dağıtmaya başladı.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından Bademler Kalkınma Kooperatifi’nden satın alınan sardunyalar, kentin çeşitli noktalarında kurulan stantlarda vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı. Toplam 100 bin sardunya çiçeği için anlaşma yapan Büyükşehir Belediyesi, yeşil alanları çiçeklendirmenin dışında, ilk etapta 30 bin adet sardunyanın da dağıtımını gerçekleştirdi. Konak, Bornova, Karşıyaka, Çiğli, Buca, Karabağlar ve Balçova’da vapur, tren ve metro istasyonları ile parklar ve meydanlarda binlerce saksı çiçek İzmirlilere dağıtıldı. Bazı sakinler, dağıtılan çiçeklerle binaların dış cephelerini süsledi.

Fotoğraflar